Klimatyzacja
Kraków
Michał Kościński
Slider

CLIMATIS KRAKÓW

ZAUFANY PARTNER OD KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług.
Wybierając naszą firmę możesz być pewna najlepszej obsługi, miłej atmosfery i dbałości o klienta.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zapewnić im 100% zadowolenia.
Dzięki temu z każdym dniem cieszymy się, wzrastającą liczbą stałych klientów.

Arrow
Arrow
Slider

Działamy na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska

Działamy na terenie całego
Krakowa i okolic

Pompa ciepła zależności od rodzaju wykorzystuje ciepło gromadzone w powietrzu, wodzie albo w ziemi (gruncie). To jeden z najoszczędniejszych, najbardziej efektywnych i ekologicznych sposobów uzyskania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania domu.

Pompy ciepła to rozwiązanie wykorzystujące energię odnawialną. Można je zaplanować zarówno na etapie budowy domu, jak i w budynku już zamieszkanym. Pompy ciepła dzielą ze względu na rodzaj źródła, z którego pozyskiwane jest ciepło. Wyróżniamy pompę gruntową, pompę wodną oraz pompę powietrzną.

Pompa gruntowa, która ma największy udział w instalacjach dopiero powstałych (nowych). Źródłem ciepła jest grunt (ziemia). Może zostać wykorzystana zarówno do dostarczenia ciepła do obiegu grzewczego, jak i domowego zbiornika gorącej wody. Jej zalety to wysoka efektywność działania, która sprawia, że pompa może stanowić jedyne źródło ogrzewania nieruchomości. Minusem takiej pompy jest to, że przy zastosowaniu wymiennika poziomego, powierzchnia działki musi być duża. Natomiast w przypadku wykorzystania sond pionowych wiercenia muszą być głębokie – sięgające nawet 100 metrów.

Pompa wodna charakteryzuje się również wysoką wydajnością energetyczna, wyższą nawet niż pomp gruntowych opisanych wyżej. Źródłem jest ciepła woda płynąca. Może stanowić jedyne źródło ogrzewania domu. Jej minusem są wysokie koszty inwestycyjne. Zewnętrznym źródłem zasilania pompy może być energia elektryczna, olej lub gaz.

Powietrzna pompa ciepła – jej popularność rośnie, gdyż na starcie nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Szczególnie popularna w budynkach już istniejących. Źródłem ciepła w tym rodzaju pompy jest powietrze pobrane z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze (transport ciepła do wewnątrz) oraz powietrze-woda (ciepło transportowane do obiegu grzewczego i zbiornika z gorącą wodą). Pompę powietrzną można wykorzystywać w każdych warunkach. W tym wypadku konieczne jest jednak wyposażenie nieruchomości w inne, dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie wspomagało pracę pompy lub ją zastępowało w okresie największych różnic temperatur w środku, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Zaleca się łączenie takiej pompy ciepła z układami niskotemperaturowymi np. ogrzewaniem podłogowym.