Klimatyzacja
Kraków
Michał Kościński
Slider

CLIMATIS KRAKÓW

ZAUFANY PARTNER OD KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług.
Wybierając naszą firmę możesz być pewna najlepszej obsługi, miłej atmosfery i dbałości o klienta.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zapewnić im 100% zadowolenia.
Dzięki temu z każdym dniem cieszymy się, wzrastającą liczbą stałych klientów.

Arrow
Arrow
Slider

Działamy na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska

Działamy na terenie całego
Krakowa i okolic

Inwestycja w pompę ciepła to duże finansowe przedsięwzięcie, nie bez przyczyny, wiele osób zadaje sobie pytanie czy i kiedy im się ono zwróci.

Koszt samej pompy, zależnie od jakości urządzenia i jego montażu to 25-45 tysięcy złotych. W te koszty wlicza się zbiornik c.w.u, dolne źródło, pompy obiegowe, armatura instalacyjna oraz sam montaż. Koszt założenia instalacji gazowej może być mniejszy nawet o 10-15 tysięcy złotych. Natomiast rachunki przy ogrzewaniu pompą ciepła są o połowę mniejsze niż gazem. Koszt roczny dla domu ok 200m2 to ok. 2000zł przy pompie ciepła i 4000 zł przy ogrzewaniu gazowym, oszczędność jest więc znaczna. Inwestycja w pompę ciepła powinna zwrócić się po 10 latach co przy żywotności pomp ciepła nie powinno nikogo martwić Chąc dbać o ekologię wpisujemy się dodatkowo w ten trend. Niskie rachunki za ogrzewanie i ekologia to nie jedyne zalty. Pompa ciepła to także wygoda użytkowania, większa czystość bo nie musimy używać węgla czy ekogroszku lub peletu, a także zmniejszone rachunki za prąd. Warto iść również do przodu technologicznie i nie korzystać z przestarzałych, szkodliwych dla środowiska rozwiązań.
Inwestycja w pompę ciepła to duże finansowe przedsięwzięcie, nie bez przyczyny, wiele osób zadaje sobie pytanie czy i kiedy im się ono zwróci.

Koszt samej pompy ciepła, zależnie od jakości urządzenia i jego montażu to 25-45 tysięcy złotych. W te koszty wlicza się zbiornik c.w.u, dolne źródło, pompy obiegowe, armatura instalacyjna oraz sam montaż. Koszt założenia instalacji gazowej może być mniejszy nawet o 10-15 tysięcy złotych. Natomiast rachunki przy ogrzewaniu pompą ciepła są o połowę mniejsze niż gazem. Koszt roczny dla domu ok 200m2 to ok. 2000zł przy pompie ciepła i 4000 zł przy ogrzewaniu gazowym, oszczędność jest więc znaczna. Inwestycja w pompę ciepła powinna zwrócić się po 10 latach co przy żywotności pomp ciepła nie powinno nikogo martwić Chąc dbać o ekologię wpisujemy się dodatkowo w ten trend. Niskie rachunki za ogrzewanie i ekologia to nie jedyne zalty. Pompa ciepła to także wygoda użytkowania, większa czystość bo nie musimy używać węgla czy ekogroszku lub peletu, a także zmniejszone rachunki za prąd. Warto iść również do przodu technologicznie i nie korzystać z przestarzałych, szkodliwych dla środowiska rozwiązań.

W Polsce najchętniej wybierane są urządzenia typu powietrze/woda, w których jednostka zewnętrzna umieszczona jest przy budynku, a ciepło oddawane jest do ogrzewania wody wykorzystywanej w domu – zarówno w instalacji ciepłej wody użytkowej, jak i centralnego ogrzewania.

Warto też mieć uwadze, że do montażu pompy ciepła możemy uzyskać dofinansowanie. Pompy ciepła obok instalacji fotowoltaicznych to jedne z popularniejszych urządzeń OZE (Odnawialne źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem. Takimi źródłami są słońce, wiatr, woda).Do energii odnawialnej zalicza się również ciepło pozyskane z ziemi (energia geotermalna), powietrza (energia aerotermalna), wody (energia hydrotermalna). Nadal jednak wysoki koszt początkowy inwestycji w pompę ciepła skutecznie zniechęca wiele osób rozważających jej montaż. Nie zawsze wiedzą one bowiem, że możliwe jest obniżenie tych wydatków, dzięki skorzystaniu z różnych form dofinansowania do pompy ciepła.