Klimatyzacja
Kraków
Michał Kościński
Slider

CLIMATIS KRAKÓW

ZAUFANY PARTNER OD KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług.
Wybierając naszą firmę możesz być pewna najlepszej obsługi, miłej atmosfery i dbałości o klienta.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zapewnić im 100% zadowolenia.
Dzięki temu z każdym dniem cieszymy się, wzrastającą liczbą stałych klientów.

Arrow
Arrow
Slider

Działamy na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska

Działamy na terenie całego
Krakowa i okolic

Na koszt montażu klimatyzacji w domu składają się: zakup jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, koszt instalacji oraz usługa związana z instalacją oraz uruchomieniem systemu. Wycena przeprowadzana przez instalatora ma na celu analizę najważniejszych czynników, które mają największe przełożenie na koszt montażu klimatyzacji.

W domach lub mieszkaniach szacunkowy koszt klimatyzacji to wydatek ok. 3 000 - 4 000 złotych od jednej jednostki wewnętrznej. Na taki luksus stać już coraz więcej Polaków, dlatego z pewnością rynek klimatyzacji będzie się prężnie rozwijał w najbliższych latach. Co składa się na ten koszt?

Główny koszt systemu klimatyzacji to sam klimatyzator (jednostka wewnętrzna i zewnętrzna). Specyfika samego sprzętu ma ogromne znacznie. Do tego stopnia, że niektórzy instalatorzy nie podejmą się montażu, jeśli zakupiony sprzęt jest tani i wątpliwej jakości. Dobry specjalista poleci Ci dobry sprzęt. Cena klimatyzatora zależy od marki konkretnego producenta urządzenia, mocy oferowanego modelu i zakresu funkcji, które obsługuje.

Nie można zapominać także o specyfice miejsca montażu. Jeśli konieczne okaże się wykorzystanie specjalnego rusztowania bądź podnośnika, koszty montażu urządzeń naturalnie wzrosną. To samo dotyczy kucia ścian, a także ewentualnego maskowania elementów klimatyzacji. Dodatkowym utrudnieniem będzie również integracja klimatyzatora z innymi systemami działającymi już w domu, na przykład z wentylacją. Najtaniej zamontować klimatyzację w nowo budowanym domu/mieszkaniu.

Najważniejszą kwestią (oprócz kosztu samego klimatyzatora) wpływającą na koszt montażu klimatyzacji jest jednak odległość między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ determinuje długość potrzebnej do użycia instalacji elektrycznej oraz miedzianej. Im więcej instalacji tym większy koszt.