Klimatyzacja
Kraków
Michał Kościński
Slider

CLIMATIS KRAKÓW

ZAUFANY PARTNER OD KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług.
Wybierając naszą firmę możesz być pewna najlepszej obsługi, miłej atmosfery i dbałości o klienta.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zapewnić im 100% zadowolenia.
Dzięki temu z każdym dniem cieszymy się, wzrastającą liczbą stałych klientów.

Arrow
Arrow
Slider

Działamy na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska

Działamy na terenie całego
Krakowa i okolic

Przygotowując się do montażu klimatyzacji spotykamy się z określeniami split lub multi split.

Najpopularniejsze rozwiązanie, które często widzimy w mieszkaniach, domach czy biurach, to klimatyzator ścienny, tzw. split. Składa się on z jednostki wewnętrznej montowanej na ścianie i jednostki zewnętrznej, którą instaluje się najczęściej na elewacji budynku, dachu, balkonie lub bezpośrednio na gruncie. Jednostki są połączone elektrycznym układem sterującym oraz rurami miedzianymi, które umożliwiają transport czynnika chłodniczego. Najczęściej takie rozwiązanie służy do schłodzenia jednego pomieszczenia.

Jednak gdy chcemy efektywnie schłodzić kilka pomieszczeń w mieszkaniu lub biurze, racjonalnym wyborem jest rozwiązanie typu multi split. Składa się z co najmniej dwóch, a maksymalnie pięciu jednostek wewnętrznych współpracujących z jednostką zewnętrzną. Oczywiście każdą z jednostek wewnętrznych możemy sterować indywidualnie. W przypadku chęci schłodzenia kilku pomieszczeń wybór rozwiązania typu multi split jest zwykle bardziej opłacalny, niż zakup kilku pojedynczych zastawów typu split.

Klimatyzacja multisplit doskonale nadaje się również do większych mieszkań, domów czy biur, w których chcemy klimatyzować wiele pomieszczeń niezależnie od siebie.

Montaż systemu klimatyzacji multisplit nie różni się bardzo od montażu tradycyjnych splitów. Urządzenia wewnętrzne montuje się dokładnie w taki sam sposób jak tradycyjne splity. Natomiast wszystkie urządzenia wewnętrzne połączone są z jedną jednostką zewnętrzną dlatego każde z połączeń linii miedzianych, którymi przesyłany będzie czynnik chłodniczy do jednostki wewnętrznej prowadzone są oddzielnie lub częściowo wspólnie ale z użyciem w instalacji specjalnych rozdzielaczy.