Klimatyzacja
Kraków
Michał Kościński
Slider

CLIMATIS KRAKÓW

ZAUFANY PARTNER OD KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług.
Wybierając naszą firmę możesz być pewna najlepszej obsługi, miłej atmosfery i dbałości o klienta.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zapewnić im 100% zadowolenia.
Dzięki temu z każdym dniem cieszymy się, wzrastającą liczbą stałych klientów.

Arrow
Arrow
Slider

Działamy na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska

Działamy na terenie całego
Krakowa i okolic

Posiadanie rekuperacji w domu wiąże się z nakładem inwestycyjnym na który składają się: zakup rekuperatora, montaż instalacji oraz jej późniejsze użytkowanie (pobór prądu). Wszystko jest od siebie zależne - droższa jednostka jest zazwyczaj tańsza w eksploatacji.

 

Wycena montażu oraz zakupu urządzenia jest undywidualna dla każdego budynku oraz regionu kraju, gdyż zależą od jego wielkości, modelu rekuperatora, rodzaju sterowania, cen w regionie itp.

Cena rekuperatorów waha się od 7 000 do 25 000 złotych w zależności od rodzaju i mocy urządzenia.

Koszt całkowitego systemu wentylacyjnego z montażem to wydatek pomiędzy 17 a 35 tysiący PLN, w zależności od zastosowanych rozwiązań, typu i sposobu prowadzenia przewodów wentylacyjnych oraz modelu rekuperatora i przede wszystkim powierzchni domu.

Rekuperator jest urządzeniem wymagającym ciągłej pracy - przez cały rok, w dzień i nocą, dlatego za jego podłączenie do prądu zapłacimy w przybliżeniu ok. 150-260 PLN na rok. Nie są to duże koszty w porównaniu z tym ile oszczędzimy na ogrzewaniu budynku dzięki rekuperacji.

 

Koszt serwisu wentylacji mechanicznej

Wymiana filtrów powinna odbywać się co 3 miesiące - na taki komplet trzeba przeznaczyć ok. 50-100 PLN

Do tego należy doliczyć przegląd raz w roku od ok. 100 PLN.      

Warto pamiętać, że oszczędności wynikające z wyboru wentylacji mechanicznej dotyczą również braku konieczności budowy kanałów tradycyjnej do wentylacji grawitacyjnej. Według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury – w pomieszczeniach w których jest wentylacja mechaniczna nie można stosować wentylacji grawitacyjnej.

W przypadku wentylacji mechanicznej okna w pomieszczeniu mogą być nieotwieralne, co wpływa także oczywiście na niższą cenę okien.