Klimatyzacja
Kraków
Michał Kościński
Slider

Rekuperacja Kraków

Nasza firma zajmuje się kompleksowym montażem rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej wraz z doradztwem w zakresie doboru odpowiedniej mocy oraz rodzaju rekuperatora. Wykonujemy montaż na podstawie posiadanego przez Klienta projektu lub oferujemy jego przygotowanie na podstawie ostatecznego projektu budynku z uwzględnieniem wszystkich dokonanych zmian. Dojeżdżamy na miejsce inwestycji i zanim powstanie wstępna oferta na montaż systemu rekuperacji, jest ona poprzedzona rozmową z inwestorem, by wspólnie dobrać optymalne rozwiązanie. Optymalne dla inwestora, ale również ściśle związane z analizą zasadności ponoszenia wydatków inwestycyjnych.

Niezawodna rekuperacja Małopolska

Spotkanie oraz wycena są bezpłatne i dają możliwość:

  • sprawdzenia, czy posiadany projekt jest przygotowany prawidłowo,
  • skonsultowania posiadanego projektu domu pod kątem montażu systemu rekuperacji,
  • uzyskania informacji w zakresie doboru rekuperatora, najdogodniejszego miejsca montażu, rodzaju instalacji oraz drogi prowadzenia kanałów,
  • oszacowania kosztów systemu dla inwestycji.

W domu z rekuperacją zawsze oddychasz świeżym powietrzem

Raz wytworzone ciepło wykorzystujesz ponownie – oszczędzając na ogrzewaniu. Masz możliwość kontroli ilości powietrza – ty decydujesz jak wietrzysz!

PLANOWANIE

Budowa i aranżacja nieruchomości zawsze wiąże się z koniecznością podejmowania ważnych decyzji i analizowania wielu spraw niemalże równocześnie.

Jak to jest w przypadku rekuperacji?

Kiedy o tym myśleć?

Jeżeli posiadacie już Państwo ostateczny projekt budynku, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Na tym etapie skonsultujemy posiadaną dokumentację w zakresie wentylacji bądź podejmiemy decyzję o wykonaniu takiego projektu. Podpiszemy umowę na wykonanie montażu rekuperacji, by na etapie stanu surowego zamkniętego rozpocząć pierwszy etap prac, czyli montaż kanałów wentylacyjnych. Płacą Państwo zgodnie z etapami wykonywanych prac – wykończeniem ścian, aby nasi fachowcy mogli przystąpić do zamontowania rekuperatora, wyregulowania i uruchomienia systemu wentylacji zgodnie z projektem.

Podstawy rekuperacji

REKUPERATOR stanowi najważniejszą część systemu określanego, jako wentylacja z odzyskiem ciepła. Często można spotkać się również z określeniem centrala wentylacyjna. To właśnie w rekuperatorze zachodzi odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczeń i przekazywanie go powietrzu świeżemu, nawiewanemu z zewnątrz, ale zimnemu. Rekuperator jest także nierozłącznie powiązany z systemem filtrów, które umożliwiają mu nie tylko ochronę kanałów powietrznych, ale również oczyszczanie powietrza napływającego do pomieszczeń.

REKUPERACJĄ nazywamy proces odzyskiwania energii cieplnej w celu jej ponownego wykorzystania. Zjawisko rekuperacji wykorzystywane jest w układach wentylacyjnych. Proces rekuperacji w wentylacji polega na odzyskiwaniu ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza oraz oddaniu tego ciepła do powietrza nawiewanego. Powietrze jest pobierane przez czerpnię i za pośrednictwem kanału trafia do centrali wentylacyjnej. Następnie przez filtr powietrza jest kierowane na WYMIENNIK CIEPŁA. Zimą zostaje w nim podgrzane, latem – ochłodzone.

Odzysk ciepła zachodzi w rekuperatorze, którego sercem jest właśnie wymiennik ciepła – przeciwprądowy, krzyżowy bądź obrotowy o sprawności sięgającej max. 95% (w zależności od rodzaju wymiennika). Co ważne, wymiennik posiada specjalną przeponę, umożliwiającą przekazanie energii, bez konieczności mieszania się ze sobą poszczególnych strumieni powietrza.

Nowoczesne rekuperatory Kraków

Osoby zainteresowane montażem rekuperacji zachęcamy do kontaktu. Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług!

CLIMATIS KRAKÓW

ZAUFANY PARTNER OD KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług.
Wybierając naszą firmę możesz być pewna najlepszej obsługi, miłej atmosfery i dbałości o klienta.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zapewnić im 100% zadowolenia.
Dzięki temu z każdym dniem cieszymy się, wzrastającą liczbą stałych klientów.

Arrow
Arrow
Slider

Działamy na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska

Działamy na terenie całego
Krakowa i okolic