Klimatyzacja
Kraków
Michał Kościński
Slider

Rekuperacja – Kraków

Nasza firma zajmuje się kompleksowym montażem rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej wraz z doradztwem w zakresie doboru odpowiedniej mocy oraz rodzaju rekuperatora. Wykonujemy montaż na podstawie posiadanego przez Klienta projektu lub oferujemy jego przygotowanie na podstawie ostatecznego projektu budynku z uwzględnieniem wszystkich dokonanych zmian. Dojeżdżamy na miejsce inwestycji i zanim powstanie wstępna oferta na montaż systemu rekuperacji, jest ona poprzedzona rozmową z inwestorem, by wspólnie dobrać optymalne rozwiązanie. Optymalne dla inwestora, ale również ściśle związane z analizą zasadności ponoszenia wydatków inwestycyjnych.

Niezawodna rekuperacja: Małopolska

Spotkanie oraz wycena są bezpłatne i dają możliwość:

  • sprawdzenia, czy posiadany projekt jest przygotowany prawidłowo,
  • skonsultowania posiadanego projektu domu pod kątem montażu systemu rekuperacji,
  • uzyskania informacji w zakresie doboru rekuperatora, najdogodniejszego miejsca montażu, rodzaju instalacji oraz drogi prowadzenia kanałów,
  • oszacowania kosztów systemu dla inwestycji.

W domu z rekuperacją zawsze oddychasz świeżym powietrzem

Raz wytworzone ciepło wykorzystujesz ponownie – oszczędzając na ogrzewaniu. Masz możliwość kontroli ilości powietrza – ty decydujesz jak wietrzysz!

PLANOWANIE

Budowa i aranżacja nieruchomości zawsze wiąże się z koniecznością podejmowania ważnych decyzji i analizowania wielu spraw niemalże równocześnie.

Jak to jest w przypadku rekuperacji?

Kiedy o tym myśleć?

Jeżeli posiadacie już Państwo ostateczny projekt budynku, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Na tym etapie skonsultujemy posiadaną dokumentację w zakresie wentylacji bądź podejmiemy decyzję o wykonaniu takiego projektu. Podpiszemy umowę na wykonanie montażu rekuperacji, by na etapie stanu surowego zamkniętego rozpocząć pierwszy etap prac, czyli montaż kanałów wentylacyjnych. Płacą Państwo zgodnie z etapami wykonywanych prac – wykończeniem ścian, aby nasi fachowcy mogli przystąpić do zamontowania rekuperatora, wyregulowania i uruchomienia systemu wentylacji zgodnie z projektem.

Podstawy rekuperacji

REKUPERATOR stanowi najważniejszą część systemu określanego, jako wentylacja z odzyskiem ciepła. Często można spotkać się również z określeniem centrala wentylacyjna. To właśnie w rekuperatorze zachodzi odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczeń i przekazywanie go powietrzu świeżemu, nawiewanemu z zewnątrz, ale zimnemu. Rekuperator jest także nierozłącznie powiązany z systemem filtrów, które umożliwiają mu nie tylko ochronę kanałów powietrznych, ale również oczyszczanie powietrza napływającego do pomieszczeń.

REKUPERACJĄ nazywamy proces odzyskiwania energii cieplnej w celu jej ponownego wykorzystania. Zjawisko rekuperacji wykorzystywane jest w układach wentylacyjnych. Proces rekuperacji w wentylacji polega na odzyskiwaniu ciepła z wywiewanego, zużytego powietrza oraz oddaniu tego ciepła do powietrza nawiewanego. Powietrze jest pobierane przez czerpnię i za pośrednictwem kanału trafia do centrali wentylacyjnej. Następnie przez filtr powietrza jest kierowane na WYMIENNIK CIEPŁA. Zimą zostaje w nim podgrzane, latem – ochłodzone.

Odzysk ciepła zachodzi w rekuperatorze, którego sercem jest właśnie wymiennik ciepła – przeciwprądowy, krzyżowy bądź obrotowy o sprawności sięgającej max. 95% (w zależności od rodzaju wymiennika). Co ważne, wymiennik posiada specjalną przeponę, umożliwiającą przekazanie energii, bez konieczności mieszania się ze sobą poszczególnych strumieni powietrza.

Nowoczesne rekuperatory: Kraków

Osoby zainteresowane montażem rekuperacji zachęcamy do kontaktu. Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług!

CLIMATIS KRAKÓW

ZAUFANY PARTNER OD KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług.
Wybierając naszą firmę możesz być pewna najlepszej obsługi, miłej atmosfery i dbałości o klienta.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zapewnić im 100% zadowolenia.
Dzięki temu z każdym dniem cieszymy się, wzrastającą liczbą stałych klientów.

Arrow
Arrow
Slider

Działamy na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska

Działamy na terenie całego
Krakowa i okolic