Klimatyzacja
Kraków
Michał Kościński
Slider

CLIMATIS KRAKÓW

ZAUFANY PARTNER OD KLIMATYZACJI I WENTYLACJI

Stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość oraz dokładność w wykonywaniu usług.
Wybierając naszą firmę możesz być pewna najlepszej obsługi, miłej atmosfery i dbałości o klienta.
Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zapewnić im 100% zadowolenia.
Dzięki temu z każdym dniem cieszymy się, wzrastającą liczbą stałych klientów.

Arrow
Arrow
Slider

Działamy na terenie Krakowa, Małopolski i Śląska

Działamy na terenie całego
Krakowa i okolic

Wentylacja mechaniczna wykonywana jest zamiast wentylacji grawitacyjnej.

Oszczędności wynikające z wyboru wentylacji mechanicznej dotyczą przede wszystkim braku konieczności budowy kanałów do wentylacji grawitacyjnej.

Nie trzeba też tworzyć nawiewników i napowietrzników na oknach.

Dodatkowo wentylacja mechaniczna pozwala na uzyskanie nawet 50% oszczędności jeżeli chodzi o ogrzewanie.

Dom jednorodzinny warto wyposażyć w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Najlepiej na podobne rozwiązanie zdecydować się w fazie projektu, unikniemy wtedy budowy niepotrzebnych kanałów wentylacyjnych (przy wentylacji mechanicznej nie można stosować wentylacji tradycyjnej grawitacyjnej) .

Przy wentylacji mechanicznej nie potrzebujemy kominów, nawiewników oraz przewodów doprowadzających powietrze. Koszt wentylacji mechanicznej w skali całej inwestycji budowy domu nie przekroczy 5%. Taka inwestycja jest warta przeprowadzenia ponieważ koszty ogrzewania budynku będą dużo mniejsze niż przy tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Termomodernizacja - szczelny i ciepły budynek - zwiększa bilans strat na wentylację z ok. 35% na ok. 57% strat całkowitych. Rekuperatory pozwalają na zredukowanie tych wartości od 70% do 95%.

Dodatkowo montowany kocioł grzewczy może mieć mniejszą moc (redukcja strat ciepła) co przekłada się na jego niższą cenę. Również mniej będziemy potrzebować punktów grzewczych (grzejników).

Korzyści jest więcej. Sprawna wentylacja powinna dostarczać nam świeżego powietrza niezależnie od zamkniętych szczelnie okien i od temperatury panującej na zewnątrz. W przypadku wentylacji grawitacyjnej nie jest to taka oczywistość. Odpowiednia wilgotność powietrza w pomieszczeniach, komfort cieplny, świeże powietrze. A po drugiej stronie straty ciepła, nawiewające przez kratkę zimno i konieczność ciągłego wietrzenia mieszkania by pozbyć się zapachów.

Doba nowoczesnego budownictwa energooszczędnego spowodowała, że wentylacja naturalna działająca na zasadach grawitacyjnych przestała być skuteczna. Wentylacja to konieczność. I to czy będzie to przykre doświadczenie w naszym domu, czy będziemy mogli z czystym sumieniem zapomnieć o tym obowiązku zależy od nas i naszego wyboru.

Wystarczy przyjrzeć się szybom w domu po termomodernizacji, w którym nie usprawniono systemu wentylacyjnego. Na dolnej krawędzi okna zauważymy skroploną parę wodną. Przytoczony objaw jest najbardziej widocznym przykładem złej wentylacji w budynku, ale na tym się nie kończy. Jest jeszcze szereg symptomów, których nie widać gołym okiem, a które dadzą o sobie znać z czasem.